Otsustasin kirjutada aastakokkuvõtte, sest pärast on endal ikka hea lugeda ja võib-olla huvitab mõnda teistki :) Hoiatan juba ette, et see tuleb tõenäoliselt üsna pikk ja mainin ära, et 2013 oli tõenäoliselt parim aasta mu elus. Juhtus niiii palju head, muidugi oli ka halba, aga esimene trumpab teise üle. NAUTIGE. (ps kui läbi loete, siis palju õnne ja aitäh)
JAANUAR
Jaanuarikuu algas koos Heleni, Teele, Inksi ja Kataga Paju tänaval. Ma
ausaltöeldes ei mäletagi, millega tegelesime, aga oli lõbus. Samuti sai
tagasi kooli mindud, mille vastu mul polnud mitte midagi, sest
üheksandas klassis oli seal meeldiv käia. Ju ma vaatasin palju Castle'it
ja olin niisama äge.
VEEBRUAR
Veebruar on mu mälestustes üsna udune... Ainukesed asjad, mis meenuvad, on sõbrapäev ja pikk haiguse periood. 14. veebruaril tõi preili Ingrid mulle nii armsa kingituse ning kõikide teiste tehtud kaardid olid ka suurepärased! Blogi andmetel oli veebruaris koolitants Hiiumaal :O Kui seda kirjas poleks olnud, oleks see mu mõtetest täielikult kadunud. Veel hakkasime lõpuks majja tapeete jms valima, samuti tegelesin PLL'i vaatamisega. Milline üllatus.

MÄRTS
Veebruari lõpp ning märtsi algus kulus põhiliselt tantsule, sest toimus
võimlemisfestival. Nagu ennem mainitud, siis olin pikalt haige ja ka
sõidul Viljandisse olin veel tõbine. Reisil käisime Mary Poppinsit
vaatamas. KAROL KUNTSEL asdfghjkl. Mulle meeldivad tantsukaga
väljasõidud ja esinemised, sest seltskond on nii imetore ja asendamatu.
Kätte jõudis aeg, kui Maarja sai 16, juhhei. Sünnipäevane päev möödus
küll emakeelepäeva video kokkupanemisele, aga mina isiklikult olin
tulemusega rahul. Endiselt pean mainima, et sünnipäevad on ühed kõige
parematest asjadest, sest vähemalt ükskord aastas ollakse toredad ja
pööratakse tähelepanu... Isegi, kui see on vaid facebooki abil. Renita
sünnipäev oli ka, see oli samuti lahe :) Lisaks kõikidele sünnipäevadele
toimus koolitants Pärnus woooo.




APRILL
See
oli üks kahest parimast kuust sel aastal. Blogis mul postitused
puuduvad, aga ju see sellepärast on, et ma olin liiga hõivatud imelik
olemisega. Sõitsime lennuga Taani, ÜKS PARIMAID REISE ÜLDSE. Appikene,
see oli lihtsalt super. Tänu just sellele reisile hakkasin väga
paljudega kõvasti rohkem suhtlema ja kõik oli üldse nii hea. Loodan, et
mulle jäävad kõik need hetked väga pikaks ajaks meelde, sest oleks päris
kurb, kui mõne aasta pärast neid enam ei mäletaks. Ärasõidu päeval oli
Ketu sünnipäev, viisime talle hommikul juustukera küünaldega :) Nii hea
kuu oli.

MAI
Teine suurepärane kuu. Ah, see oli see aeg, kui oli eesti keele
proovieksam ja mina ilusti sisse magasin, mmmm. Ei, aga tegelt, mai oli
samuti üks parimaid kuid terves aastas, kuid samuti ka üks halvimaid...
Usun, et see oli kõige tegusam aeg kogu aasta peale, kui juuni algus
välja arvata. Toimus Kassari jooks, kus läbisin 20 km sellise ajaga, et
jäin kolmandat ja neljandat kohta jagama; suhtlesin palju inimestega,
kes on ühed parimad, keda elus kohanud olen; toimus päris eesti keele
eksam, kus jäi 5 punkti maksimumist puudu ning kirjutasin oma siiamaani
parima kirjandi; Selverisse tuli müügile mu lemmikjäätis; sain isegi
veidi päikest; toimus autopesu; olin üleüldse endaga väga rahul koguaeg.
NÄETE, suurepärane kuu.


JUUNI
Juuni möödus põhiliselt õpetaja lõpukingiga tegeledes ning tegelikult ka
lõpetades. See oli kurb ja tore samal ajal, sest igatsen neid, kes ära
läksid väga palju, aga samas jälle üks etapp läbitud. Oeh. Igatahes,
päev enne jaanipäeva kolisime majja sisse :) Kui nüüd aus olla, siis
vahetevahel igatsen korteris elamist, ärge küsige miks, ma ei oska teile
seda elusees seletada, sest keegi ei mõista mu mõtteviisi. Juunis oli
tantsuka aasta lõpetamine Tiina juures ka ning samal õhtul läksin
Heglisega esimest korda ujuma sel aastal. Käisime Luisa, Kata ja Inksiga
Hiiukal batuudil hüppamas ning veetsime niisama koos aega.
JUULI
Käisime
palju jalgsi Roograhus, Merili oli kolm päeva meil ja toimusid mitmed
sünnipäevad. Esimesena oli Inksi sünna, ma olin imelikus tujus sel
päeval, mitte üldse nii lõbus nagu tavaliselt. 15 vastu 16 läksin ta
ukse taha ning viisin ketšupipudeli, sest ta ütles, et hakkab meid
igatsema nüüd, kui me üle ukse enam ei ela, sest ei saa enam ketšupit
laenata. Ma enda meelest olin ilgelt humoorikas, aga tõenäoliselt see
nii polnud, sest olgem ausad, mu naljad on naljakad ainult mulle :D
Igatahes, siis leidis aset Heleni sünnipäev. Tegin talle nummi kingituse
ja veetsin päeva tema juures, tore oli.

AUGUST
Sellest kuust ma küll midagi ei mäletanud, pidin praegu blogipostitusest
järgi vaatama. Ühel päeval käisime Kata, Luisa ja Liisuga Selveris ning
kokkasime pitsat ja pavlovat. Samuti hiilis Kalle palju meile (mul pole
meest, see on kass) ja meie kass sai südamerabandusi igakord. Sõitsime
Kataga Agnese (Isabelle) juurde ka, tegime heinapallidega pilte. Ahjaa,
olin öösel üksinda kodus ning kartsin oma elu eeest, aga kõik möödus
hästi ning jooksil lindil öösel kell kaks, normaalne Maarja.
Muinastuledeööl käisime Teele, Liisu ja Kataga Tõrvakal, tegime lõket,
nautisime muusikat ja üksteist ning käisin riietega ujumas, siis hakkas
vihma sadama ja läksime koju. Veel võtsime Heleniga ette reisi
Haapsalusse ja kohvikutepäev oli ka.
SEPTEMBER
10. klass. See algus ei olnud väga tore, sest mulle hakkas lõpuks kohale jõudma, et me klass ega lend pole enam sama ning see tegi mind kurvaks. Samuti oli uusi õpetajaid ja väga paljusid aineid ei olnud enam. Hakati vaikselt ka Itaalia reisist rääkima, kuhu tahtsin hirmsasti saada. Ma ei tea, see ei olnud eriti hea kuu, võib-olla kõige halvem tervest aastast.
OKTOOBER
Algas uuesti tantsukas. Kui nüüd aus olla, siis mul polnud vahepeal üldse tahtmist seal käia, aga nüüd on kõik jälle korras ning ei jõua ära oodata, et sinna uuesti minna. Rebaste retsimine oli kah, jeee. Ma ei olnud seal küll lõpuni, aga jah. Tuli hakata tegema presentatsioone, et Itaaliasse pürgida ja SAINGI, woooohooo. (mitte simsi oma) Samuti polnud niiiiiiiii hea kuu, aga täitsa okei.
NOVEMBER
Blogi oli jäänud täitsa unarusse ja on siiamaani. Aga toimus reis
Itaaliasse, ma ei saa siiamaani aru, et kuidas ma Itaalias käisin ja
seda veel ühtede oma parimate sõpradega. Ma ei ole sellest eraldi
postitust teinud, sest mul enda jaoks ei ole tegelikult vaja, mul on
Annaliisa märksõnad, et mäletada, aga kui keegi soovib, siis andke teada
ning kirjutan. Mulle meeldis veel see, et kui me Itaaliast tagasi
tulime, siis kõik olid nii rõõmsad ja kallistasid ja nii hea oli olla.
Ühel õhtul käisid Helen (Rand), Teele ja Kiku meil ning filmisime
igasuguseid asju ja olime niisama lõbusad. Agnese (Isabelle) sünnipäev
oli ka üks parimaid sündmuseid selles kuus :)





DETSEMBER
Oh detsember, aeg kuulata jõululaule nii, et see pole imelik. Hakkasin
plaanima jõulukinke ja jõudis kätte aeg, kui päriselt ka tahtsin jälle
kooli minna. Sel aastal oli esimene kord, kui ma mõtlesin, et kool on
nõme, sest mulle on alati meeldinud seal käia, aga jah, see õppeaasta ei
alanud eriti hästi. Kõik oli nii rahulik, aga samas kiire, sest palju
asju toimus. Pean häbiga (kuigi tegelt mul pole häbi) tunnistama, et
veetsin palju aega Keeping Up With The Kardashiane vaadates............
andke andeks. Mul oli jalaga probleeme ja te ei kujuta ette, kui hea
tunne see oli, kui ma jälle joosta sain! Aset leidsid veel mõned
sünnipäevad, näiteks Hannela oma. Käisime Heleni ja Ketuga tal külas ka
ja väga naljakas oli :) Siis oli Heleni (Rand) sünnipäevapidu, appikene,
kui naljakas. Mul on sellest nii palju head meeles. Ühel päeval tegime
Heleniga piparkooke ka. Muidugi ei saa unustada jõule. Kahjuks ei olnud
ega ole siiani maas lund, mis tegi ja teeb mind väga kurvaks :(
Igatahes, jõululaupäeval käisime vanaema ja vanaisa juures, avasime
kingitusi (AITÄH KÕIGILE) ning sõime. Mulle jäi eriti hästi meelde see,
kui vanaema sai jõuludeks telefoni ning vanaisa ütles, et ta patarei
sisse paneks, hahaha :) Noh, kuna käes on vaheaeg, siis olen väga palju
ajast maganud ning selle kõrvalt on väga vähe jäänud aega Tõde ja Õiguse
lugemiseks.................... palju õnne mulle. Noh, ja siis jääbki
aastavahetus. Sõitsime Agnese (Catreni) juurde, olime veidikene imelikud
ja ulakad ning läksime ilutulestikku vaatama. Ma ei hakka siia
kirjutama, mida me tegme, sest see poleks sobilik. Öösel soovisid kolm
meist magada, aga teised kolm mitte, sellest tekkisid väikesed
lahkhelid, aga kõik on korras.



IGATAHES, aeg on selleks tüüpiliseks jutuks, mida iga inimene ajab või siis kirjutab. Nagu ennem mainitud, oli 2013 parim aasta siiamaani ning loodan, et 2014 tuleb veel parem ja teguderohkem. Mul on uusaastalubadusi küll, aga need ei ole midagi suurt. Okei, tubli, kui siiamaani jõudsid. Nägemist.
HEAD UUT AASTAT!